Február 14-én késő délután folytatódott a Kossuth Művelődési Központ kiállítótermében Gimesy Péter művészettörténész-filozófus nagysikerű, vetített képes művészettörténeti előadássorozata. Az ősszel indult hatrészes sorozat ezúttal Madarász Viktor életművére fókuszált, aki festészetével a magyar történelem sorsfordító eseményeit örökítette meg.
Az előadás során Gimesy Péter részletesen bemutatta Madarász Viktor életútját és művészetét, amely szorosan összefonódott a nemzeti történelemmel. Madarász Viktor a legnagyobb magyar történeti festők egyike és a hazai romantika egyik legjelentősebb alkotója. A festő azok közé tartozott, akik nem egyeztek ki a fennálló politikai renddel, és művészetükben is kifejezésre juttatták hazafias elkötelezettségüket.
Az est különlegességét az jelentette, hogy a közönség betekintést nyerhetett azokba a kevésbé ismert, rejtett üzenetekbe, amelyeket Madarász apró képi elemekkel, szimbólumokkal fogalmazott meg festményein. Az előadó számos izgalmas részletet tárt fel, melyek még inkább elmélyítették a hallgatóság művészeti élményét.

A rendkívül színvonalas és interaktív előadás ismét nagy érdeklődést váltott ki, a közönség aktívan bekapcsolódott a beszélgetésbe, kérdésekkel és gondolatokkal gazdagítva az estét. A sorozat következő alkalmán egy újabb magyar nagymester életműve kerül majd középpontba.
A művészettörténeti előadássorozat március 7-én Székely Bertalan életművével folytatódik.