A korábbi évek népszerűsége után idén is megrendezésre került a Regélő házak, neves építészek tematikus városismereti séta Cegléd különleges épületei között. A programot a Tourinform Iroda szervezte, az eseményre ezúttal is nagy volt az érdeklődés: harmincan vettek részt a várostörténeti barangoláson, köztük nemcsak helyiek, hanem Kecskemétről és Budapestről érkező vendégek is.
A séta során Dr. Füle Györgyné turisztikai tanácsadó és Zakar József, a Kossuth Múzeum igazgatója kalauzolta a résztvevőket. Az idegenvezetők érdekes és kevéssé ismert történeteket, valamint építészeti és kulturális ismereteket osztottak meg a város múltjából és jelenéből.
A résztvevők meglátogatták a Berger-házat, a Gyerekkönyvtárat, és információkat hallhattak a Kalocsai nővérek ceglédi tevékenységéről is. A vállalkozó kedvűek betekinthettek a Gombos-ház pincéjébe – amely egykor a Remény Gyógyszertárnak adott otthont –, valamint a Szent Kereszt Felmagasztalása Katolikus templom tornyába és annak erkélyére is feljutottak, ahonnan egyedülálló kilátás nyílt a városra.
A szervezők örömmel nyugtázták, hogy az érdeklődés továbbra is töretlen, a ceglédi épített örökség pedig egyre több látogatót vonz – nemcsak a városból, hanem távolabbról is.
A Tourinform iroda jelezte: a programnak várhatóan lesz folytatása, hiszen Cegléd még számos építészeti kincset és érdekes történetet tartogat.


