Új!Elindult honlapunk!

Közélet

„Büdös, koszos a csapvíz” – panaszáradat Cegléden, reagált a szolgáltató

2 Mins read

Zavaros, kellemetlen szagú és időnként elszíneződött csapvízről számoltak be ceglédi lakosok az elmúlt napokban. A város több pontjáról is érkeztek bejelentések a vízminőséggel kapcsolatban, amelyek nyomán a szolgáltató, a Bácsvíz Zrt. hivatalos közleményben reagált az aggodalmakra.

A lakosság felháborodott: a közösségi médiában és fórumokon egyaránt sorra jelentek meg a panaszok. Sokan azt írták, hogy a víz használhatatlan ivásra, de még fürdésre is. „Büdös, koszos, és egyszerűen gusztustalan” – fogalmazott egy ceglédi lakos.

A Bácsvíz Zrt. május 29-én közzétett tájékoztatása szerint valóban több panaszbejelentés érkezett hozzájuk a csapvíz szennyezettségére vonatkozóan.

A közleményben így fogalmaztak: Ceglédi fogyasztóinktól az elmúlt időszakban számos bejelentés érkezett zavaros, kellemetlen szagú szennyezett csapvíz miatt.

„Társaságunk számára kiemelten fontos az ügyfelek elégedettsége, valamint a biztonságos és megfelelő minőségű ivóvíz folyamatos biztosítása, ennek érdekében minden bejelentést kiemelt figyelemmel kezelünk, és haladéktalanul intézkedünk a szükséges műszaki beavatkozások elvégzéséről. A panaszbejelentések alapján munkatársaink minden esetben hálózatöblítéseket végeztek az érintett szakaszokon, azonban a végrehajtott beavatkozások nem vezettek tartós javuláshoz.”

Közleményük szerint, a csőtörések hatására a hálózatba táplált tisztított víz aránya lecsökkent a fertőtlenített nyersvízhez képest. Továbbá, a hálózatban kialakuló megváltozott áramlási viszonyok a csőfalakon lerakódott biofilm leválását idézik elő, így a víz több esetben tartósan zavarossá, vöröses-barnás színűvé válhat. Esetenként kellemetlen szagot is tapasztalhatnak a fogyasztók a víz kiengedésekor.

„Ezúton szeretnénk tájékoztatni felhasználóinkat, hogy jelenleg több, Cegléd város ivóvízhálózatát érintő jelentősebb meghibásodás javítása van folyamatban. A csőtörések miatt a hálózatba táplált tisztított víz aránya lecsökkent a fertőtlenített nyersvízhez képest, továbbá a hálózatban kialakuló megváltozott áramlási viszonyok a csőfalakon lerakódott biofilm leválását idézik elő, melyek hatására a víz több esetben és tartósan zavarossá, vöröses-barnás színűvé válhat, illetve fogyasztóink esetenként kellemetlen szagot is tapasztalhatnak a víz kiengedésekor. A műszaki problémák elhárítását folyamatosan végezzük, és minden erőforrásunkkal azon dolgozunk, hogy a lehető legrövidebb időn belül ismét stabil, megfelelő minőségű ivóvízellátást biztosítsunk a város teljes területén.”

A lakosoktól azt kérik, hogy amennyiben a továbbiakban is minőségi problémát tapasztalnak, azt jelezzék feléjük a +36 80 200 423-as, ingyenesen hívható telefonszámon.