Új!Elindult honlapunk!

Közélet

Szombaton lezajlott a X. Ceglédi Filmfesztivál

1 Mins read

Szombaton lezajlott a X. Ceglédi Filmfesztivál a George Pal Filmszínházban.

A megnyitót követően átadásra kerültek az idei fesztivál díjai, majd a közönség a díjazott alkotásokat is megtekinthette a mozivásznon.

Az idei évben összesen 74 alkotás érkezett be, ami különösen nagy öröm és megtiszteltetés számunkra.

A nevezett filmek között számos kiemelkedő munka szerepelt, fiatal és felnőtt alkotóktól egyaránt, jól tükrözve a magyar rövidfilmkészítés sokszínűségét és kreatív erejét.

Az idei díjazott alkotások:

🎞️ Gyermek kategória – Kisjátékfilm

🥇 1. hely: Ébredés — Major Simon

🎞️ Ifjúsági kategória – Kisjátékfilm

🥇 1. hely: Hogy vagy? — KDTG 2.M
🥈 2. hely: A síp hangja — Bálint Németh Bence, Garai Bálint, Pásztor Dániel
🥉 3. hely: Meg fogsz ölni egy őzikét! — Varga Anna Boglárka

🎞️ Ifjúsági kategória – Animáció és Bábfilm

🥇1. hely :Kaleidoszkóp — Prizmatic Productions

🥇1. hely: Szép álmokat — KDTG 3.M
🥈 2. hely: A vaáli erdőben — Nagy Tímea, Pop Nóra, Szakács Ágota, Lendeczki Ferenc

🎞️ Felnőtt kategória – Dokumentumfilm

🥇1. hely: Az istenek alkonya — Erkel Bálint
🥈2. hely: Nem dönthet, nem szavazhat, az élet, amit nem választhat — Varga Tibor
🥉 3. hely: Lengyel piac — Zajti Balázs, Zajti Ferenc, Zajti Gábor

🎞️ Felnőtt kategória – Kisjátékfilm

🥇1. hely: A mester — S. Papp Máté
🥈 2. hely: Amit nem mondtam el — Borsos Marcell
🥉3. hely: Fagykár — Szász Tamara, Kovács Norbert

🎞️ Felnőtt kategória – Animáció és Bábfilm

🥇 1. hely: Fekete Igazolványok — Bodri Marcell
🥈 2. hely: The Duel — Végh Zoltán
🥉3. hely: Farsang — Roza Borbála

🏅 Különdíj (ifjúsági kisjátékfilm)

Miért jó magyarnak lenni? — Peresztegi Mirkó

⭐ A Magyar Hollywood Tanács különdíjában részesült:

🎬 Peresztegi Mirkó — Miért jó magyarnak lenni?
🎬 Erkel Bálint — Az istenek alkonya