Szombaton lezajlott a X. Ceglédi Filmfesztivál a George Pal Filmszínházban.
A megnyitót követően átadásra kerültek az idei fesztivál díjai, majd a közönség a díjazott alkotásokat is megtekinthette a mozivásznon.
Az idei évben összesen 74 alkotás érkezett be, ami különösen nagy öröm és megtiszteltetés számunkra.
A nevezett filmek között számos kiemelkedő munka szerepelt, fiatal és felnőtt alkotóktól egyaránt, jól tükrözve a magyar rövidfilmkészítés sokszínűségét és kreatív erejét.
Az idei díjazott alkotások:
Gyermek kategória – Kisjátékfilm
1. hely: Ébredés — Major Simon
Ifjúsági kategória – Kisjátékfilm
1. hely: Hogy vagy? — KDTG 2.M
2. hely: A síp hangja — Bálint Németh Bence, Garai Bálint, Pásztor Dániel
3. hely: Meg fogsz ölni egy őzikét! — Varga Anna Boglárka
Ifjúsági kategória – Animáció és Bábfilm
1. hely :Kaleidoszkóp — Prizmatic Productions
1. hely: Szép álmokat — KDTG 3.M
2. hely: A vaáli erdőben — Nagy Tímea, Pop Nóra, Szakács Ágota, Lendeczki Ferenc
Felnőtt kategória – Dokumentumfilm
1. hely: Az istenek alkonya — Erkel Bálint
2. hely: Nem dönthet, nem szavazhat, az élet, amit nem választhat — Varga Tibor
3. hely: Lengyel piac — Zajti Balázs, Zajti Ferenc, Zajti Gábor
Felnőtt kategória – Kisjátékfilm
1. hely: A mester — S. Papp Máté
2. hely: Amit nem mondtam el — Borsos Marcell
3. hely: Fagykár — Szász Tamara, Kovács Norbert
Felnőtt kategória – Animáció és Bábfilm
1. hely: Fekete Igazolványok — Bodri Marcell
2. hely: The Duel — Végh Zoltán
3. hely: Farsang — Roza Borbála
Különdíj (ifjúsági kisjátékfilm)
Miért jó magyarnak lenni? — Peresztegi Mirkó
A Magyar Hollywood Tanács különdíjában részesült:
Peresztegi Mirkó — Miért jó magyarnak lenni?
Erkel Bálint — Az istenek alkonya


